За рік ціна соняшникової олії зросла на 89%


В магазинах України ціни на соняшникову олію перевищили 70 грн за 900 мл. У європейських супермаркетах вона вдвічі дешевше. За рік ціна соняшникової олії зросла на 89%. Про це розповів економіст Олег Пендзин в сюжеті «1 + 1».


«Ситуація з маслом в Україні унікальна: якщо в усьому світі ціна впала майже на 10%, то в Україні масло тільки дорожчає. За рік масло зросла на 89%. З початку року - на 59%, а за останній місяць на 3.8%, тобто не було жодного місяця, коли воно падало в ціні, а в світі впало », - розповів економіст.


На українському ринку всього кілька великих виробників. Тому спекулювати цінами просто.


«Споживачів не має вибирати з чого: є дороге оливкова, а є соняшникова. А весь світ пропонує ще й інші види масел », - говорить експерт.


До Європи наші виробники змушені продавати масло вже за реальними цінами.


Тому якщо держава не втрутиться, то українцям надалі продаватимуть вітчизняне масло вдвічі дорожче, ніж іноземцям.


Нагадаємо, що експортні котирування на сире українську соняшникову олію для поставок в липні і серпні виросли до максимального значення з 17 червня 2021 року.


Відзначимо, що навесні в Україні стрімко подорожчало масло. У порівнянні з минулорічними цінами, її вартість зросла більш ніж удвічі.


Експерти розповідають, що виробникам олії невигідно продавати продукцію дешево на внутрішньому ринку, тому вони її постачають за кордон. А ціни в магазинах всередині країни підганяють до світових.


Як відомо, масло стрімко дорожчає, а експортери вимагають, щоб влада не заважала їм вивозити соняшник.


Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів «Главкому», що в ситуації з маслом час втрутитися Антимонопольному комітету. Україна вже кілька років є світовим лідером з експорту олії, але внутрішня ціна на неї тепер вище, ніж світова.