Насіння для здоров'я

У багатьох культурах насіння користуються популярністю протягом багатьох тисячоліть. Зібрані з високих соняшників насіннячка споживають сирими, смаженими, як приправа або добавки до різноманітних страв. Зараз їх клацають в основному як здоровий снек в зручній упаковці між основними прийомами їжі, що забезпечує організм запасом енергії. Незважаючи на це, багато людей не знайомі з користю, які можуть приносити насіння. У цій статті Ви дізнаєтеся про вітамінах, мінералах і поживних речовинах, що містяться в насінні. До того ж ми пояснимо яким чином насіння надають м'який розслаблюючий ефект.

Багате джерело вітаміну Е

Вітамін Е є невід'ємною частиною вашого щоденного раціону. Це антиоксидант, який зупиняє поширення в організмі вільних радикалів. Вільні радикали можуть призвести до пошкодження клітинних елементів, тому організму просто необхідний джерело вітаміну Е. Насіння соняшнику багаті вітаміном Е, який допомагає правильно функціонувати серцево-судинної системи. Він також прискорює процес згортання крові, чим сприяє більш швидкому загоєнню ран. До незаперечних переваг можна також віднести зниження ризиків розвитку серцевих захворювань і діабету.


Клітковина для більш легкого засвоєння їжі

Насіння соняшнику - багате джерело клітковини. Недостатня кількість клітковини в щоденному раціоні може призвести до значних проблем зі здоров'ям. У той час рекомендована щоденна норма клітковини для організму становить 30 г, більшість людей не споживають і 15 г клітковини. Це викликає проблеми з травною системою і призводить до скупченню токсинів в кишечнику. Вживаючи в їжу насіння соняшнику, Ви забезпечуєте свій організм багатим запасом клітковини. Таким чином, Ви знижуєте ймовірність виникнення ракових захворювань, знижує рівень холестерину і підтримує захисні процеси в організмі.


Білки, вуглеводи та інші поживні елементи

Одна з причин популярності насіннячок серед спортсменів - високий вміст в них білків і вуглеводів. Обидва ці елементи важливі для підтримки необхідного енергетичного рівня під час тренувань і змагань. Насіння також стимулюють виплеск глікогену з печінки в кров. Оскільки глікоген є однією з форм цукру, він моментально підживлює організм додатковою енергією.

Також організму необхідний певний запас мінералів для повноцінного здорового функціонування. Насіння соняшнику багаті магнієм, калієм, селеном, цинком і залізом. Всі ці елементи здатні надавати позитивний ефект на організм. У той час як магній знижує кров'яний тиск (тим самим знижуючи ризик серцевого нападу), селен відновлює клітинні пошкодження, а заодно і не дає поширюватися раковим клітинам. Тим часом залізо допомагає розподіляти кисень між м'язовими клітинами, цинк забезпечує необхідну підтримку імунної системи для протидії загальним простудних захворювань.


Насіння і нервова система

Більшість людей і не припускають, що насіння як не дивно надають легкий заспокійливий ефект на нашу нервову систему. Це відбувається завдяки високому рівню триптофану (незамінна амінокислота), що міститься в насінні. Вживаючи в їжу продукти, що містять триптофан, Ви тим самим стимулюєте вироблення мозком серотоніну (нейромедіатор). Високий рівень серотоніну знижує напругу, створюючи розслаблюючий ефект.


Піклуйтеся про своє здоров'я разом з насінням

Популярність шкідливого фаст-фуду негативно впливає на здоров'я. Більшість цих продуктів не містять необхідних білків, вуглеводів і життєвоважливих елементів. Брак клітковини лише посилює проблему. Клацаючи насіння кожен день, Ви забезпечите організм клітковиною, корисними та поживними речовинами, необхідними для нормального функціонування організму. Якщо Ви шукаєте зручний снек, смачний, корисний і поживний, додайте насіння в Ваш щоденний раціон.